Stlačením klávesy ESC zatvorte

Keď prichádza reuma a odchádzajú kĺby, je tu DOLOREUM

Človek je od prírody pohyblivý tvor. Pohyb je pre nás prirodzený a pokiaľ ho nemáme dostatok, stáva sa náš život menej kvalitný. Pohyb má pre človeka viacero významov, nie iba presúvanie sa z miesta na miesto, ale prispieva aj k celkovej psychickej pohode.

Keď nás začnú trápiť kĺby, či už kvôli artróze alebo reume, náš pohyb sa stáva namáhavý alebo bolestivý.

Život sa akoby zrazu pre nás skončil. Pri bolestivých alebo reumatických kĺboch obvykle siahame po rôznych produktoch, ktoré zmierňujú bolesti a samozrejme liekoch, ktoré nám predpíše lekár. Ide najmä o tzv. nesteroidné protizápalové prípravky (nesteroidné antiflogistiká). Tie bránia účinku špecifických látok (odvodených od kyseliny arachidonovej) označovaných ako COX-1 a COX-2 enzýmy. Tieto enzýmy sú zodpovedné za to, že dochádza k zápalu a opuchu kĺbu a rozvinie sa reumatický zápal a bolesť kĺbu. Kĺb sa stáva menej pohyblivý, pri reume dochádza aj k typickým deformáciám a silným opuchom spojených s bolesťami. Dlhodobé užívanie nesteroidných antiflogistík na jednej strane účinne tlmí príznaky reumy, avšak môže mať nežiadúci vplyv najmä na žalúdočnú sliznicu (zvýšené riziko tvorby žalúdočných vredov). Preto ich časté a dlhodobé užívanie je rizikové a nutné konzultovať s lekárom.

Inovatívnym produktom vhodným pri reume je DOLOREUM.

doloreum

Je to prírodný výživový doplnok obsahujúci výťažky z dvoch bylín, Šišáku bajkalského a Senegalie catechu. Výťažky obsahujú prírodné flavonoidy, ktoré bránia účinku COX-1 a COX-2 enzýmom. Naviac ešte tlmia tvorbu ďalších látok, ktoré spôsobujú zápal a opuch kĺbu, resp. poškodzujú kĺbovú chrupavku. To znamená, že DOLOREUM má komplexný účinok na všetky kľúčové zložky, ktoré hrajú rolu pri rozvoji bolesti a zápalu kĺbu a reume. „Kombinácia uvedených výťažkov, ktoré sú prítomné aj v produkte DOLOREUM, preukázala v klinických testoch u ľudí so zápalovými zmenami a bolesťami kĺbov (artróza alebo artritída) účinok porovnateľný s bežnými nesteroidnými protizápalovými prípravkami. Testy preukázali významné zníženie množstva látok spôsobujúcich zápal kĺbu priamo vo vnútrokĺbovej (synoviálnej) tekutine.*“, hovorí MVDr. Peter Blaško.

Množstvo oboch výťažkov v produkte DOLOREUM je vyvážené tak, aby bolo vhodné pre ľudí, ktorým „odchádzajú“ kĺby alebo ich trápi reuma. DOLOREUM sa jednoducho užíva. Úvodných 10 dní sa užívajú najviac 2 kapsuly denne, následne postačí užívať 1 kapsulu denne po dobu najdlhšie 60 dní, resp. podľa potreby po konzultácii s lekárom. DOLOREUM je voľne dostupný v lekárňach, o jeho účinkoch a vhodnosti sa porozprávajte so svojím ortopédom alebo reumatológom, či lekárnikom.

*Literatúra: 1. Arjmandi BH. et al. A Combination of Scutellaria Baicalensis and Acacia Catechu Extracts for Short-Term Symptomatic Relief of Joint Discomfort Associated with Osteoarthritis of the Knee. Journal of Medicinal Food 17.6 (2014): 707–713. PMC. Web. 19 Nov. 2014. 2. Lee YC, Hyun E, Yimam M, Brownell L, Jia Q. Acute and 26-Week Repeated Oral Dose Toxicity Study of UP446, a Combination of Scutellaria Extract and Acacia Extract in Rats. Food and Nutrition Sciences, 2013, 4, 14-27 3. Levy RM, Khokhlov A, Kopenkin S, Bart B, Ermolova T, Kantemirova R, Mazurov V, Bell M, Caldron P, Pillai L, Burnett BP. Efficacy and safety of flavocoxid, a novel therapeutic, compared with naproxen: a randomized multicenter controlled trial in subjects with osteoarthritis of the knee. Adv Ther. 2010 Oct;27(10):731-42. 4. Sampalis JS, Brownell LA. A Randomized, Double Blind, Placebo and Active Comparator Controlled Pilot Study of UP446, a Novel Dual Pathway Inhibitor Anti-Inflammatory Agent of Botanical Origin. Nutrition Journal 11 (2012): 21. PMC. Web. 19 Nov. 2014. 5. Prokeš VM, Tvrzická E, Karpaš K, Pernický A, Pfleger R. Votruba M.Anti-inflammatory effect of flavonoids from Comfort-G and the changes in arachidonic acid metabolism. Klin. Biochem. Metab., 16 (37), 2008, No. 1, p. 27– 32.

riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO

MVDr. Peter Blaško

riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO