Keď pociťujete bolesť kolena z vnútornej strany, stavte na biologický chondroitín sulfát

Keď pociťujete bolesť kolena z vnútornej strany, stavte na biologický chondroitín sulfát 

Na jeseň a v zime sa zvýrazňujú príznaky poškodených chrupaviek v kolenách, ale aj v iných kĺboch. Najčastejšie ide o tupú bolesť pri pohybe alebo zaťažovaní kolien. Je to typická artróza kolien spôsobená postupným úbytkov chrupaviek. Najčastejšími dôvodmi artrózy kolien sú dlhodobé preťažovanie (najmä pri športe, behu), zranenie, nadváha, vek, ale aj dedičnosť.

Ak sa o svoje bolestivé kolená nestaráme, nedodávame chrupavke potrebnú výživu, môže sa to skončiť operáciou alebo výmenou kolena. Skúsený ortopéd odporúča robiť všetko preto, aby pacient nemusel podstúpiť výmenu kolena. Pri týchto operáciách býva obvykle vysoké riziko, že sa nepodaria dokonale na prvý raz.

Živočíšne chondroitíny sa horšie vstrebávajú a majú menej ako 30% biologickú účinnosť a majú menší efekt na bolesti kolena zozadu

Na trhu je veľké množstvo rôznych produktov na kĺby s obsahom chondroitín sulfátu. Až 99% z nich obsahuje živočíšny chondroitín sulfát, najmä hovädzí alebo rybací (žraločí). Drvivá väčšina produktov obsahuje pomerne vysoké denné dávky chondroitín sulfátu, od 500 mg až po 1200 mg. Je to preto, pretože živočíšne chondroitíny sa horšie vstrebávajú a majú menej ako 30% biologickú účinnosť. To znamená, že z tohoto množstva využije ľudské telo ani nie tretinu. Dlhšie užívanie takých vysokých dávok je spojené aj s rizikom poškodenia sliznice žalúdka z dôvodu, že súčasťou chondroitín sulfátu je vyššia dávka síry (sulfát). Už 3 týždne užívania vyšších dávok síry môže výrazne znížiť ochranný účinok sliznice žalúdka. To môže neskôr viesť k rozvoju vredov. Taktiež, najmä starší ľudia nedokážu doužívať uvedené produkty, lebo im býva z takého množstva síry jednoducho zle.

Chondro-Biol

CHONDRO-BIOL – moderný neživočíšny biologický chondroitín sulfát s viac ako 90% biologickou zhodou a účinnosťou na ľudské kĺby 

Naše kolená obsahujú tekutinu, v ktorej sa nachádza aj chondroitín sulfát. Ten vyživuje chrupavku a menisky. Pri artróze dochádza k úbytku tekutiny aj chondroitín sulfátu, chrupavka aj menisky chradnú a koleno bolí. Preto je najdôležitejšie dostať do kolien kvalitný a skutočne funkčný chondroitín. CHONDRO-BIOL obsahuje moderný neživočíšny biologický chondroitín sulfát, ktorý vytvorili špeciálne baktérie. Preto je viac ako 94% zhodný s chondroitínom v ľudských kolenách a kĺboch. Vďaka tomu je až do 65-krát lepšie vstrebávaný do nášho organizmu a takmer 3-krát účinnejší v porovnaní so živočíšnymi chondroitínmi na bolesti kolena z boku.

CHONDRO-BIOL obsahuje iba 300 mg biologického chondroitín sulfátu. Toto množstvo preukázalo v skúšaní porovnateľnú účinnosť ako živočíšny chondroitín v množstve až 860 mg.* Navyše je CHONDRO-BIOL doplnený o špeciálnu telu prirodzenú látku s protizápalovými vlastnosťami na kĺbovú tekutinu v kolene. Tým ešte viac posilňuje účinok na obnovu chrupavky a meniskov, obmedzuje zápal a ďalšie poškodzovanie kĺbu.

Chondro-biol

Vďaka takmer dokonale zhodnému chondroitín sulfátu s ľudským, má užívanie produktu CHONDRO-BIOL ešte jednu výhodu v porovnaní s vysokými dávkami živočíšnych chondroitínov. A to, že ho postačuje užívať iba každý druhý deň. Je to preto, lebo biologický chondroitín sa extrémne dobre vstrebáva. Ešte aj 48 hodín po užití zostávajú v krvi takmer o 100% vyššie zbytkové množstvá neživočíšneho chondroitínu v porovnaní so živočíšnym.  A organizmus ho dokáže stále dobre využiť. Ak teda chcete pre vaše kolená skutočne to nalejlepšie, rozhodnite sa pre CHONDRO-BIOL.

Doprajte vašim kolenám biologický chondroitín, užívajte CHONDRO-BIOL 

CHONDRO-BIOL obsahuje 30 tabliet a odporúčané užívanie je jedna tableta počas úvodných 14 dní užívania. Neskôr postačuje obvykle užívať jednu tabletu každý druhý deň. Je bežne dostupný v lekárňach.

Tomáš Horňák

MUDr. Tomáš Horňák – ortopéd v Bratislave

 

 

 

 

 

* Reduction in Arthritic Score by CS Molecular Weight Comparison between percent of reductions of pharmaceutical grade Animal CS and

Mythocondro , administered for 14 days. [Bauerova 2014].