Stlačením klávesy ESC zatvorte

Trápia vás dlhodobé bolesti? Pomohla by vám infúzia, ale nemôžete sa k nej dostať? Venujte 5 minút tomuto článku, ktorý vám môže významne zlepšiť život.

Dlhodobá (chronická) alebo vracajúca sa bolesť môže mať rôzne príčiny (napr. nervy, kĺby, žlčník, žily, obličky, karpálny tunel, atď.), ale následky v našom tele sú v zásade rovnaké. Dlhodobá (chronická) bolesť je následkom toho, že sa v tele udržuje špecifický zápalový proces. Pri ňom vznikajú zápalové látky, ktoré spôsobujú opuch (edém) tkanív. Opuch v tkanivách tlačí na nervové zakončenia, a tie vyvolávajú bolesť. Tieto zápalové látky majú rôzne komplikované skratky, ale chemicky patria medzi deriváty kyseliny arachidonovej. Tá je hlavne zodpovedná za všetok zápal, opuch a bolesť v našom tele. 

Úlohou liečiv je blokovať tvorbu týchto derivátov utlmením (inhibíciou) špeciálnych enzýmov. Majú komplikované názvy, ale ich skratky sú COX, LOX a ROX. Syntetické liečivá, ktoré nám lekár namieša do infúzie účinne tlmia tieto enzýmy. Keďže sú infúzne podané priamo do žily, účinkujú rýchlo a úľava sa dostaví hneď. Infúzna analgetická liečba je síce najúčinnejšia, ale nedá sa podávať dlhodobo. 

Na druhej strane aj syntetické tablety účinkujú rýchlo a krátko, ale majú nežiadúci vplyv na pečeň. Zjednodušene povedané, sme v „liečebnej pasci“. K infúzii sa nevieme dostať (pre nedostatok lekárov, času, nedá sa dlhodobo používať, atď.) a syntetické liečivá nám zaťažujú pečeň. Čo s tým môžeme urobiť?


HERBALGIN chronic – prelomová a overená kombinácia výťažkov môže nahradiť (doplniť) infúzie

Slovensko-talianska spoločnosť PHARCO GRANCREO vyvinula prelomový funkčný produkt HERBALGIN chronic. Obsahuje špeciálne upravenú rastlinnú zmes výťažkov PHYTOCOXIN v tabletách s predĺženým uvoľňovaním. Uvedená zmes výťažkov je klinicky otestovaná, a jej účinnosť na spomenuté enzýmy COX, LOX, ROX nepochybne preukázaná1,2. To znamená, že účinne znižuje tvorbu derivátov kyseliny arachidonovej. Práve tej, ktorá je zodpovedná za zápal, opuch a bolesť. A prečo by ste mohli vyskúšať HERBALGIN chronic? Aké sú jeho výhody v porovnaní s analgetickými infúziami alebo syntetickými liečivami?

HERBALGIN chronic je 100% bylinná zmes cielene vyvinutá pre dlhodobé užívanie pri chronickej bolesti. Klinické skúšanie dokázalo prakticky porovnateľnú účinnosť na zápal a bolesť ako napr. ibuprofén, naproxén a celekoxib2,3,4. Má podstatne nižšiu celkovú dennú dávku (za 24 hodín), iba 350 mg (pri extra zvýšenej dávke 700 mg). Pre porovnanie, ibuprofen má až 2400 mg a naproxén 1650 mg. Preto sa neodporúča syntetické liečivá užívať dlhodobo, lebo sa môže poškodiť pečeň a žalúdok. Podstatne nižšia, ale účinná dávka HERBALGIN chronic, je vďaka špeciálne upravenej zmesi a tiež tablete, ktorá má predĺžené uvoľňovanie. Tým sa neustále udržuje v krvi bezpečne menšia, ale dostatočná koncentrácia na inhibíciu derivátov kyseliny arachidonovej. Ide o inovatívnu technológiu firmy PHARCO GRANCREO. Ďalšou nespornou výhodou je, že jedna zo zložiek zmesi produktu HERBALGIN chronic má preukázaný regenerujúci účinok na pečeň (odborne hepatoprotektívny). Inak povedané HERBALGIN chronic nie len účinne zmierňuje zápal a bolesť, ale naviac prispieva k ochrane pečene. 


HERBALGIN chronic je vhodný pre ľudí, u ktorých sú:

 • bolesť nervov, napr. ischias, tvárový trojklanný nerv
 • bolestivé kŕčové žily a hemoroidy
 • bolesť krížov a chrbta
 • bolesť pri reume a psoriáze
 • bolesť kolena, bedra a karpálu
 • bolesti hlavy, nespavosť a migréna
 • bolesť žlčníka, žalúdka a brušné kŕče
 • zápaly čriev (Crohn) a menštruačné bolesti

Porovnanie HERBALGIN chronic a bežných liečiv na bolesť

HERBALGIN chronic sa odporúča užívať dlhodobo. Aj v čase, keď dôjde k citeľnej úľave bolesti (preto má označenie „chronic“). Bežná denná dávka je 1 tableta ráno a 1 tableta večer (denná dávka spolu 350 mg). Jeho nastupujúci účinok je pomalší ako syntetické liečivá. Avšak po dosiahnutí účinnej koncentrácie v krvi pôsobí stabilne pri bežnej dennej dávke. Obvykle sa dosiahne účinná koncentrácia po niekoľkých dňoch. Preto je možné v úvode zvážiť až 2 tablety ráno a 2 tablety večer (denná dávka spolu 700 mg), aby sa účinok posilnil. 

HERBALGIN chronic je v 30 tbl a 60 tbl balení, je dostupný v lekárňach. Ako výživový doplnok je tiež vhodný od 12 rokov veku. Pri jeho priemernej cene za balenie vychádza jeden deň bez ťažkostí na menej ako 1 Euro. Už dve 60 tbl balenia môžu nahradiť alebo doplniť bežnú mesačnú analgetickú infúziu. A to už stojí za zváženie HERBALGIN chronic vyskúšať.

 Literatúra:

 1. Burnett BP et al. A Medicinal Extract Of Scutellaria baicalensis and Acacia catechu Acts As a Dual Inhibitor Of Cyclooxigenase and 5-Lipooxigenase To Rduce Inflammation. J Med Food.2007,10(3):442-451
 2. Sampalis JS and al. A randomized, Double blind? Placebo and Active Comparator Controled Pilot Study of UP446, a Novel Dual Pathaway Inhibiotr Anti-Inflamatory Agent of Botanical Origin. Nutr. J. 2012,11:21
 3. Vecka M et al. Anti-inflamatory of flavonoids from Comfort-G and the changes in arachidonic acid metabolism. Klin Biochem Metab. 2008, 16(37):27-32
 4. Lee YC et al. Efficacy and safety of flavocoxid (phytocoxin), a novel therapeutic, compared with naproxen: a randomized multicenter controlled trial in subjects with osteoarthritis of the knee. Adv Ther.2010,27(10):731-742

riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO

MVDr. Peter Blaško

riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO