Stlačením klávesy ESC zatvorte

Trápia vás bolestivé následky po prekonanom herpese alebo borelióze? Pravdepodobne máte poškodené nervy (post-herpetická neuropatia). Ide o rovnaké poškodenie nervov ako pri bolesti v krížoch, bolesť chrbta alebo karpálny tunel. Venujte 5 minút tomuto článku, ktorý vám môže významne zlepšiť život.

Herpes simplex alebo Herpes zoster sú vírusové ochorenia s nepríjemným dlhodobým a bolestivým priebehom. Rovnako nepríjemná je aj borelióza. Po preliečení oboch ochorení obvykle ešte dlho bolí postihnuté miesto. Ide o neurologickú bolesť, ktorá je spôsobená poškodením nervu (neuropatiou) podobne ako dlhodobé alebo opakujúce sa bolesti krížov, bolesť chrbta alebo karpálny tunel rúk. Obvykle si postihnuté miesto natrieme masťou alebo gélom od bolesti a dúfame, že je po probléme. Bolesť sa však znova vracia. V čom je teda skutočný problém? 

V našich nervoch. Medicínsky sa to označuje ako neuropatia (neuro znamená nerv, patos znamená chorobný), ide o degeneratívny chorobný proces v nervoch. V populácii sa vyskytuje pomerne často, najmä s rastúcim vekom. Ale aj pri už spomenutých infekčných ochoreniach, napr. herpes a borelióza. Čo sa pri ňom deje v našich nervoch? 

postihnutie nervov pri herpese

nervová bolesť (neuralgia) pri borelióze

Myelín – kľúčová látka, ktorá obaľuje a chráni naše nervy 

Naše nervy sú obalené špeciálnym obalom, ktorý je tvorený z látky zvanej myelín. Tvoria ho špecifické bunky (volajú sa Schwannove), ktoré sa až 400-násobne obtáčajú okolo samotného nervového vlákna. Pokiaľ sú nervy obalené dostatkom myelínu, fungujú správne a my nepociťujeme žiadne bolesti. Myelínový obal ich totiž nie len chráni, ale aj vyživuje a umožňuje im bezbolestné vedenie vzruchov. 

Neuropatia nenápadne (týždne až mesiace) „ukrajuje“ z myelínu v nervovom obale. Úbytok myelínu spôsobuje, že nervové vlákno prestáva byť chránené a vyživované. To vedie k vyššie spomenutým bolestivým prejavom, bolesť v krížoch, karpálny tunel ruky, v nohách. Rovnako aj po prekonanej borelióze alebo herpese.

Najnovšie vedecké publikácie popisujú, že v myelinovom obale nervu prebieha mikrozápal. Tento mikrozápal poškodzuje nervový obal. Navyše, neuropatia je progresívne ochorenie, to znamená, že sa časom iba zhoršuje. Čo s tým môžeme urobiť? 

remyelin

REMYELIN – špeciálne vyvinutý produkt na výživu myelínového obalu nervov

Slovensko-talianska vývojová spoločnosť PHARCO GRANCREO vyvinula jedinečný neurošpecifický produkt, REMYELIN. Jeho cieľom je výživa nervového obalu a obnova myelínu v ňom (tzv. „remyelinizácia“). Zároveň v obale obmedzuje spomenutý mikrozápal a bráni jeho ďalšiemu šíreniu v nervoch. Kľúčovými zložkami produktu REMYELIN sú telu prirodzené látky, konkrétne palmitoyletanolamid (PEA), ktorý utlmuje spomenutý mikrozápal a uridín, ktorý je potrebný pre obnovu tvorby myelínu. Zároveň je doplnený vitamínmi B1, B6, B12, vitamínom C a biologicky takmer úplne využiteľnou kyselinou listovou. Tá podporuje rast vyššie spomenutých ochranných Schwannových buniek (produkujú spomenutý dôležitý myelín). Jeho pozitívne účinky ľudia popisujú už po niekoľkých týždňoch užívania. Môže sa voľne kombinovať aj s inými podobne pôsobiacimi produktami a užívanie nie je v zásade časovo obmedzené. Naviac, vďaka zložke PEA môže významne znížiť aj riziko mozgovej mŕtvice.

Tisíce spokojných užívateľov a množstvo referencií na REMYELIN od neurológov a ortopédov

REMYELIN je na trhu už od roku 2021 a skúsenosti s ním majú nie len tisíce spokojných ľudí v SR a ČR, ale aj množstvo neurológov a ortopédov. Oceňujú jeho inovatívne zloženie a cielený účel pri neuropatických bolestiach krížov, chrbta, karpálneho tunela a po prekonaní herpesu a boreliózy. Je bežne dostupný v lekárňach. Pri jeho priemernej cene, vychádza deň užívania ani nie na 1 euro. A to už stojí za to mať deň s významne menšími alebo aj žiadnymi bolesťami v krížoch, chrbta, karpálneho tunela, po preliečení herpesu alebo borelióze.

Výhody produktu REMYELIN

  • jedinečné zloženie zamerané na výživu periferných nervov 
  • klinické štúdie (UMP a PEA) dokazujúce obnovu funkcie nervov
  • úľava pri bolesti krížov, karpálu, vyskočenej platničke alebo n. ischiadicus
  • úľava po prekonaní herpesu (post-herpetický syndróm) a borelióze
  • pohodlné (1 kapsula denne) a voľne kombinovateľné užívanie 
  • zlepšenie pružnosti a výstelky hlavových ciev (dôležité v prevencií cievnej mozgovej príhody)
  • už viac ako dvojročné skúsenosti na Slovensku

Unknown

MUDr. Peter Čičvák

neurológ, Stará Ľubovňa