Stlačením klávesy ESC zatvorte

Neviete si pomôcť s bolesťami krížov, chrbta alebo rúk?

REMYELINIZÁCIA nervov pomôže a navyše môže chrániť aj pred mozgovou príhodou. 

Veľmi veľa ľudí trpí dlhodobými alebo opakujúcimi sa bolesťami krížov alebo chrbta či rúk. Bolesti sú často také intenzívne, že nám nedovolia si ani oddýchnuť, zaspať, resp. sa kvôli nim v noci prebúdzame. Samozrejme nám sťažujú akúkoľvek činnosť. Štatistiky na Slovensku hovoria, že bolesť krížov a chrbta vedie najčastejšie k čiastočnej alebo úplnej invalidite. Pozrime sa na to, čo je za tým?

Bolesť krížov, chrbta alebo rúk = problém nesprávne fungujúcich nervov, resp. ich obalu.

Mylne si často myslíme, že bolesť krížov, chrbta alebo rúk je spôsobený nejakým poškodením kostí, chrupiek alebo svalov. Hlavným a najčastejším problémom je nesprávne fungovanie nervových zakončení, ktoré inervujú bolestivú oblasť napr. spomenutých krížov.

Nervy sa skladajú z dvoch hlavných častí, nervové vlákno a jeho obal. Tento obal sa nazýva myelínová pošva. Práve tento obal je pre správne fungovanie nervu a vedenie nervového vzruchu veľmi dôležitý, pretože chráni a zároveň vyživuje nervové vlákno. Pri dlhodobom preťažovaní nervov, dochádza k úbytku a vytrácaniu sa tohoto obalu. Vznikajú v ňom trhliny, cez ktoré sa obnaží nervové vlákno. Vlákno v týchto trhlinách nie je obalom chránené ani vyživované. V týchto miestach dochádza k chorobnému vedeniu nervového vzruchu cez nervové vlákno, ktorý mozog vyhodnocuje ako neustálu alebo opakujúcu sa bolesť, napr. krížov.

Predstavme si to ako TV anténny kábel. Aj ten má v strede drôt, cez ktorý sa vedie TV signál a okolo neho sa nachádza tieniaca mriežka, ktorá bráni tomu, aby bol TV signál v kábli ovplyvnený vonkajším okolím. Ak je TV kábel nepoškodený, obraz je čistý a krásny. Ak však v kábli spravíte niekde dieru a odstránite časť tieniacej mriežky, máte na obrazovke zrnitý obraz. A presne takto funguje myelínový obal nervu. Jeho úlohou je chrániť nervové vlákno a zabezpečiť správne vedenie vzruchu napr. do krížov.

REMYELINIZÁCIA = oprava obalu nervov a úľava od bolesti krížov, chrbta alebo rúk

Už viac ako rok je na trhu moderný výživový doplnok REMYELIN, ktorého samotný názov hovorí, že je určený na obnovu poškodených obalov nervov, zodpovedných za bolesť krížov, chrbta, rúk a pod. Jeho zloženie cielenie napomáha k procesu zvanému remyelinizácia, teda obnova dôležitého obalu nervov, myelínovej pošvy. To je tá spomenutá akoby mriežka v TV kábli.

Jeho najväčšou výhodou je, že na rozdiel od množstva iných produktov, nie len prispieva k správnej výžive nervov, obnove obalu, ale pri pravidelnom užívaní bráni ďalšiemu poškodzovaniu a úbytku spomenutého myelínového obalu. To znamená, že nie len pomáha problém bolesti krížov a chrbta alebo rúk riešiť, ale aj chrániť pred jeho ďalším šírením v nervoch. Je to práve vďaka látke PEA, ktorú ako jediný svojho druhu na trhu, obsahuje.

REMYELIN = nie len úľava pri bolesti krížov, ale aj možná ochrana pred mozgovou príhodou

remyelin

Spomenutá zložka PEA, ktorá je hlavnou súčasťou produktu, má okrem účinku na myelínový obal nervu, vedecky preukázaný ešte jeden veľmi výhodný účinok. Dokáže výrazne chrániť výstelku krčnej tepny pred kôrnatením (aterosklerózou). Práve kôrnatenie v krčnej tepne je hlavným rizikom vzniku náhlej mozgovej príhody. Mozgová príhoda je život ohrozujúci stav, ktorý v lepšom prípade končí iba s miernymi poruchami mozgových funkcií. V horšom prípade trvalou invaliditou alebo smrťou. Pravdepodobne každý z nás pozná niekoho, kto dostal mozgovú mŕtvicu a tak si vieme predstaviť, ako to zmení život človeka a rodiny.

Výhody produktu REMYELIN

  • jedinečné zloženie zamerané na výživu periferných nervov 
  • klinické štúdie (UMP a PEA) dokazujúce obnovu funkcie nervov
  • úľava pri bolesti krížov, karpálu, vyskočenej platničke alebo n. ischiadicus
  • pohodlné (1 kapsula denne) a voľne kombinovateľné užívanie 
  • zlepšenie pružnosti a výstelky hlavových ciev (dôležité v prevencií cievnej mozgovej príhody)
  • už dvojročné skúsenosti na Slovensku (viac ako 4 tisíc užívateľov mesačne)

REMYELIN je moderný produkt, ktorý môže zlepšiť kvalitu života a uľaviť od bolesti u ľudí s bolesťami krížov, chrbta alebo rúk a zároveň poskytnúť ochranu pred zákernou cievnou mozgovou príhodou. Je bežne dostupný v lekárňach alebo v eshopoch, odporúča sa užívať 1 kapsula denne, aj dlhodobo.

riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO

MVDr. Peter Blaško

riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO