Stlačením klávesy ESC zatvorte

Keď pociťujete bolesť kolena z vnútornej strany, stavte na neživočíšny biologický chondroitín – s výbornou účinnosťou a bez tráviacich ťažkostí

Na jeseň a v zime sa zvýrazňujú príznaky poškodených chrupaviek v kolenách, ale aj v iných kĺboch. Najčastejšie ide o tupú bolesť pri pohybe alebo zaťažovaní kolien. Je to typická artróza kolien spôsobená postupným úbytkov chrupaviek. Najčastejšími dôvodmi artrózy kolien sú dlhodobé preťažovanie (najmä pri športe, behu), zranenie, nadváha, vek, ale aj dedičnosť.

Ak sa o svoje bolestivé kolená nestaráme, nedodávame chrupavke potrebnú výživu, môže sa to skončiť operáciou alebo výmenou kolena. Skúsený ortopéd odporúča robiť všetko preto, aby pacient nemusel podstúpiť výmenu kolena. Pri týchto operáciách býva obvykle vysoké riziko, že sa nepodaria dokonale na prvý raz.

Živočíšne chondroitíny majú nízku vstrebateľnosť, majú menej ako 30% biologickú účinnosť a majú menší efekt na bolesti kolena zozadu

Na trhu je veľké množstvo rôznych produktov na kĺby s obsahom chondroitín sulfátu. Až 99% z nich obsahuje živočíšny chondroitín sulfát, najmä hovädzí alebo rybací (žraločí). Drvivá väčšina produktov obsahuje pomerne vysoké denné dávky chondroitín sulfátu, od 500 mg až po 1500 mg. Je to preto, pretože živočíšne chondroitíny sa horšie vstrebávajú a majú menej ako 30% biologickú účinnosť. To znamená, že z tohoto množstva využije ľudské telo ani nie tretinu, v tom lepšom prípade. To je naozaj málo.

Živočíšne chondroitín sulfáty obsahujú až 7% síry, tá môže spôsobovať tráviace ťažkosti

Molekula živočíšneho chondroitín sulfátu obsahuje až 7% síry (sulfát). Pri bežných denných dávkach, ktoré sú od 500 mg až 1500 mg, telo prijíma až 100 mg síry denne, čo je naozaj veľa. Síra je silne okysľujúca látka. Už 3 týždne užívania vyšších dávok síry môže výrazne znížiť ochranný účinok sliznice žalúdka. To môže neskôr viesť k rozvoju vredov. Preto, najmä starší ľudia, nedokážu doužívať uvedené produkty, lebo im býva z takého množstva síry jednoducho zle.

Chondro-Biol

CHONDRO-BIOL obsahuje moderný neživočíšny biologický chondroitínový analóg s 3x vyššiou vstrebateľnosťou a účinnosťou

Naše kolená obsahujú tekutinu (synoviálna), v ktorej sa nachádza aj chondroitín. Ten vyživuje chrupavku a menisky. Pri artróze dochádza k úbytku tekutiny aj chondroitínu, chrupavka aj menisky chradnú a koleno bolí. Preto je dôležité dostať do kolien kvalitný a skutočne funkčný chondroitín. 

Slovensko – talianská vývojová spoločnosť PHARCO GRANCREO priniesla na trh produkt CHONDRO-BIOL. Ten obsahuje moderný neživočíšny biologický chondroitínový analóg, ktorý produkujú špeciálne mikroorganizmy. Je až 3-krát účinnejší v porovnaní so živočíšnymi chondroitínmi pri bolesti kolena z boku a bolesti kolena z vnútornej strany.

CHONDRO-BIOL obsahuje 400 mg biologického chondroitínového analógu. Toto množstvo preukázalo v skúšaní porovnateľnú účinnosť ako bežný živočíšny chondroitín v množstve až do 1200 mg.* Ešte aj 48 hodín po užití zostáva v krvi takmer o 100% vyššie zostatkové množstvo v porovnaní so živočíšnym.  To umožňuje užívať CHONDRO-BIOL každý druhý deň. Naviac je CHONDRO-BIOL doplnený o biologickú kyselinu hyalurónovú, ktorá v kĺboch podporuje premazanie a tvorbu prirodzenej kyseliny hyalurónovej. 

CHONDRO-BIOL neobsahuje síru, preto je vhodný na dlhodobé užívanie aj pre seniorov

Inováciou produktu CHONDRO-BIOL je, že neobsahuje sírnatú zložku. Je to vďaka modernej biotechnologickej fermentácii, pri ktorej mikroorganizmy cielene produkujú analóg chondroitínu sulfátu, ale bez sírnej zložky. Tým sa prakticky eliminuje riziko tráviacich ťažkostí pri dlhodobom užívaní. Toto ocenia najmä starší ľudia a ľudia so sklonmi k tráviacim ťažkostiam.

Nie len výživa chrupavky, ale aj potláčanie chronického zápalu v kĺbe obmedzuje rozvoj artrózy kolena

CHONDRO-BIOL je naviac doplnený o 2 zložky s významnými protizápalovými vlastnosťami na tkanivá v kolene. Tým posilňuje účinok na obnovu chrupavky a meniskov, obmedzuje zápal a ďalšie poškodzovanie kĺbu.

Aké sú výhody užívania produktu CHONDRO-BIOL?

  • až 3x účinnejší, iba 400 mg neživočíšneho biologického analógu chondroitínu má porovnateľnú účinnosť ako 1200 mg živočíšneho (hovädzieho)
  • obsahuje biologickú kyselinu hyalurónovú, ktorá podporuje tvorbu prirodzenej synoviálnej tekutiny v kolene
  • obsahuje naviac 2 zložky s protizápalovými účinkami pre účinnejšie odstránenie zápalu a bolesti v kolene
  • postačuje užívanie každý druhý deň

CHONDRO-BIOL obsahuje 30 tabliet a odporúčané užívanie je jedna tableta počas úvodných 14 dní užívania. Neskôr postačuje obvykle užívať jednu tabletu každý druhý deň. Je bežne dostupný v lekárňach.

* Reduction in Arthritic Score by CS Molecular Weight Comparison between percent of reductions of pharmaceutical grade Animal CS and Mythocondro, administered for 14 days. [Bauerova 2014].

Tomáš Horňák

MUDr. Tomáš Horňák

ortopéd v Bratislave