Stlačením klávesy ESC zatvorte

REVICOLIN – klinické skúšanie dokázalo, že výrazne pomáha pri syndróme dráždivého čreva (IBS) už po 8 dňoch, aj pri histamínovej intoleracii (HIT)

REVICOLIN bol testovaný u ľudí so syndrómom dráždivého čreva (IBS, irritable bowel syndrome) v slovenskej ambulantnej praxi (MUDr. Jarolím Šutka, gastroenterologická ambulancia, Bratislava). Uvádza sa, že týmto syndrómom trpí až 20% populácie, pričom ľudia o tom nevedia a príznaky si často zamieňajú s nejakým akútnym črevným problémom alebo nevhodným stravovaním.

V skúšaní boli dôsledne klinicky vyšetrení a identifikovaní pacienti s príznakmi syndrómu dráždivého čreva (IBS). U týchto ľudí dlhodobo (často celé roky) pretrvávajú klinické príznaky napríklad časté nafukovanie, brušné kŕče, častá neforemná stolica (hnačkovitý charakter) počas dňa (2 až 4x za deň), menej často zápcha. Napriek týmto príznakom endoskopické vyšetrenie čriev nepreukazuje chorobné zmeny na črevnej sliznici. Ochorenie IBS má zjavne imunologickú príčinu, kedy črevná slizinica je postihnutá chronickým mikrozápalom. Cez takto postihnutú črevnú sliznicu dochádza k priesaku časti mikroorganizmov a iných látok z čreva do slizničného tkaniva, kde vyvoláva a udržuje uvedený mikrozápal.

Produkt REVICOLIN je vyvinutý s ohľadom na utlmenie uvedeného zápalu v sliznici a zároveň podporu rastu buniek a obnovy celistvosti črevnej sliznice. Tým sa bráni priesaku obsahu čreva do slizničného tkaniva a zároveň sa zvyšuje celková výživa a životaschopnosť črevných buniek sliznice. Výsledkom je prirodzená funkčnosť čreva a minimalizácia až odstránenie príznakov. Respondenti užívajúci REVICOLIN uvádzali zlepšenie parametrov kvality života v priemere už po 8 dňoch užívania. Štatistické výsledky klinického skúšania si môžete pozrieť nižšie. Histamínová intolerancia (HIT) má chorobný základ prakticky identický s chorobným priebehom IBS. Preto REVICOLIN efektívne zlepšuje kvalitu života aj u ľudí s histamínovou intoleranciou (HIT). REVICOLIN môže byť tiež užitočný v prevencií, ak sa chystáte do zahraničia (pracovná cesta, dovolenka), kde na vaše črevo číha množstvo nástrah. Takto môžete výrazne znížiť riziko “pokazenej” dovolenky.

REVICOLIN sa odporúča užívať 2 x 1 kapsula denne (1x ráno, 1x večer) počas úvodných 14 dní užívania, neskôr postačuje 1 kapsula ráno. Je bežne dostupný v lekárňach.

REVICOLIN štúdia

Aké sú výhody užívania produktu REVICOLIN?

 • Skrátený čas strávený na wc pri stolici počas dňa: -28%
 • Znížený počet stolíc počas dňa: -26%
 • Zlepšenie charakteru stolice: +33%
 • Znížená potreba hľadať toaletu v okolí: -30%
 • Zmiernenie príznakov brušných kŕčov: -53%
 • Zmiernenie príznakov nadúvania: -42%
 • Zlepšenie rôznorodosti konzumácie potravín: +42% 
 • Zníženie pocitu bezmocnosti: -48%
 • Zmiernenie strachu o zhoršenie ochorenia: -36%
 • Zvýšenie pocitu užívania si života: +33%
 • Pocit zvýšenia výkonu: +29%
riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO

MVDr. Peter Blaško

riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO