Stlačením klávesy ESC zatvorte

Trápia vás alebo deti časté ochorenia dýchacích ciest, astma alebo alergie?

Nie je imunita ako imunita. Čo je to MALT imunita a ako chráni naše dýchacie cesty? Ale nie len iba tie.

Zlepšenie imunity sliznice dýchacích ciest si vyžaduje špeciálny prístup. Zapamätajte si skratku M.A.L.T.(ang. Mucosa Associated Lymphoyid Tissue), čo je špeciálne imunitné tkanivo v sliznici dýchacích ciest. Práve MALT je tá časť imunity dýchacích ciest, ktorú potrebujeme ovplyvniť, aby sme ľahšie odolávali závažným príznakom napr. chrípky alebo iných vírusov, taktiež aj alergiám. V tkanivách MALT  dozrievajú špeciálne biele krvinky zvané lymfocyty, zodpovedné za elimináciu vírusov, baktérií a plesní. Bez nich jednoducho ochoreniam nedokážeme účinne odolávať. Zároveň potláča prehnanú zápalovú reakciu, tzv. cytokínovú búrku, ktorá je obzvlášť nepríjemná pre deti.


Inovatívny PRO-MALT cielene ovplyvňuje MALT imunitu dýchacích ciest a prispieva k ochrane pred vírusmi aj alergiou a častými ochoreniami dýchacích ciest.

Slovensko-Talianská spoločnosť PHARCO GRANCREO vyvinula biologický produkt PRO-MALT. Prispieva k tomu, aby bola respiračná sliznica celistvá a funkčná, mala dostatok protilátok (imunoglobulínov), ktoré viažu vírusy alebo baktérie a tiež zrelých lymfocytov, ktoré tie vírusy zničia. Vďaka jeho účinku na MALT imunitu sú príznaky akútneho ochorenia obvykle výrazne slabšie až takmer žiadne. Pri ľahko šíriacich sa vírusoch (napr. chrípka, kovid) správne ovplyvnenie MALT imunity v dýchacej sliznici obvykle účinne zabráni život ohrozujúcemu zápalu pľúc (tzv. pľúcna forma ochorenia). Tento účinok je žiadúci najmä u vysokorizikových skupín ako sú astmatici, alergici, deti, ale napr. aj fajčiari a seniori.

Aké sú výhody produktu PRO-MALT?

  1. Prirodzené biologické zloženie, bez syntetických látok
  2. Cielená podpora imunity zodpovednej za obranu dýchacích ciest a pľúc (žiadny doplnok na všeobecnú imunitu, zrejme s ním nezabránite napr. plesniam na nechtoch)
  3. Pohodlné a bezpečné užívanie, vhodné už pre deti od 6 rokov
  4. Voľná kombinovateľnosť s inými prípravkami (napr. betaglukánmi, bakteriálnymi lyzátmi, vitamínmi atď.)
  5. Dodáva telu biologicky takmer 100% využitelné „živé“ betaglukány z kvasinkových membrán (nie je potrebné užívať chemicky štiepené „mŕtve“ betaglukány, ktoré sú v drvivej väčšine doplnkov a majú otáznu biologickú účinnosť)
  6. Poskytuje predĺžený účinok ešte 20 dní po skončení kúry
  7. Rýchly účinok na zápal v sliznici s cieľom zmierniť cytokínovú burku (veľmi žiadúce pri deťoch, aby zvládli prvotný „búrkový“ zápal a nedostavili sa vysoké horúčky)
  8. Zloženie s klinickým skúšaním potvrdzujúcim účinok u detí (svetový unikát)
  9. Je vyslovene cielene vyvíjaný na dlhodobé užívanie pre astmatikov, alergikov, často choré deti, tuhých fajčiarov a seniorov

Ako užívať PRO-MALT?

PRO-MALT je vo forme kapsúl. Je vhodný aj pre deti od 6 rokov (obsah kapsuly možno pre menšie deti vysypať na lyžičku). Odporúča sa užívať vždy 10 za sebou nasledujúcich dpriní v mesiaci. Účinok obvykle pretrváva ešte počas nasledujúcich 20 dní. Je bežne dostupný v lekárňach

Pri priemernej cene produktu PRO-MALT vychádza učinná ochrana imunity na menej ako 0,60 € na deň. A to už stojí za vyskúšanie a sezónu bez prípadných infekcií dýchacích ciest.

riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO

MVDr. Peter Blaško

riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO