Press ESC to close

Nespoznávajú vás príbuzní, trpia Alzheimerom alebo prekonali mozgovú príhodu?

Dnes už môžeme viditeľne zlepšiť rozpoznávacie schopnosti, poradíme vám.

Každého z nás trápi, keď sa v rodine objaví Alzheimer. Sledovať, ako nás príbuzný postupne nespoznáva, je skľučujúce. Najhorší je ten pocit bezmocnosti. Veľmi podobná situácia býva aj pri prekonaní mozgovej príhody. 

Aké má Alzheimer príznaky?

S Alzheimerom, aj pri strate rozpoznávacích (kognitívnych) schopností, dochádza k úbytku nervových buniek (neurónov) v mozgu. Podobne je to aj po prekonaní mozgovej mŕtvice. Nahradenie stratených neurónov je prakticky nemožné, nemajú regeneračnú schopnosť. Preto je liečba príznakov Alzheimera alebo stareckej demencie veľmi obmedzená. Môžeme s tým niečo urobiť?

Synaptické spojenie dvoch neurónov       

Neurotransmitery prenášajú signály medzi neurónmi

Synapsie – spojenia zodpovedné za naše myslenie

Mozog je chytrý orgán. Ak mu nefunguje správne niektorá jeho časť, snaží sa to kompenzovať inou. Nahradiť už raz stratené neuróny nevieme, ale môžeme mozgu pomôcť zvýšiť komunikáciu medzi funkčnými neurónmi. Signály medzi neurónmi sa šíria cez špeciálne spojenia, zvané synapsie. Tie zabezpečujú, že nám to myslí. Ak poklesne počet neurónov, poklesne aj počet spojení (synapsií). Prenos signálov v synapsiách sa deje pomocou špeciálnych chemických látok, zvaných neurotransmitery. Ich tvorba je priamo závislá od príjmu určitých zložiek. Ak ich telo nemá dostatok, začne ich čerpať aj z vlastných neurónoch. To ešte viac zhoršuje stav, je to negatívny kruh.

Ak kontinuálne dodávame telu tieto zložky, zvýši sa tvorba neurotransmiterov. Synapsie sú aktívnejšie a výkonnejšie. Zvýšená aktivita synapsií zlepšuje mozgovú činnosť, predovšetkým rozpoznávacie schopnosti. Zvýšená mozgová činnosť podporuje ďalšiu aktiváciu synapsií. Jednoducho povedané, cez aktiváciu synapsií roztočíme pozitívny kruh mozgovej aktivity. To sa obvykle prejaví vo viditeľnom zlepšení rozpoznávacích schopností, ale napr. aj v čiastočnom zlepšení reči. Samozrejme, ide o proces, ktorý si vyžaduje čas. Prvé viditeľné zlepšenie sa obvykle dostaví až po niekoľkých týždňoch až mesiacoch príjmu uvedených zložiek. Preto sa odporúča užívať RESYNAPTIN niekoľko mesiacov.

RESYNAPTIN – moderná komplexná výživa pre zvýšenie synaptickej aktivity, využívaná aj slovenskými neurológmi

Vývojová spoločnosť pharco priniesla na trh svetovú inováciu, RESYNAPTIN. Obsahuje kľúčové látky na podporu tvorby neurotransmiterov a aktivácie mozgových synapsií. Zloženie produktu RESYNAPTIN vychádza prísne z množstva vedeckých a klinických štúdií zameraných na obnovu rozpoznávacích schopností. Naviac je doplnený o ďalšie zložky, zvyšujúce jeho vstrebanie a využitie mozgom.

Niektorí slovenskí neurológovia ho už využívajú vo svojej praxi. RESYNAPTIN je vo forme prášku rozpustného vo vode, obsahuje 30 vrecúšok. S ohľadom na špecifické využitie, nie je dostupný v lekárňach, ale iba na e-shope alebo vo vybraných neurologických ambulanciách. Odporúčame prekonzultovať jeho užívanie s neurológom, prípadne s našim konzultantom na prepacientov.sk

riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO

MVDr. Peter Blaško

riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO