Stlačením klávesy ESC zatvorte

Mám chrípku alebo kovid, ale nemám čas toľko maródovať. Potrebujem byť rýchlo fit. Potom potrebujete zastaviť rozbehnutý zápal priamo v sliznici. Na to však bežné „horúce nápoje“ nestačia. Čo s tým?

To je pravdepodobne jedna z prvých otázok, ktorú si kladieme. Za príznaky pri chrípke alebo kovide je zodpovedný stav sliznice, ktorú vírus napadol. Vírus napadol slizničné bunky, rozmnožil sa v nich, následne ich zabil a napadol ďalšie slizničné bunky. To je úvodný stav chrípky, kedy sa príznaky zosilňujú. 

Organizmus aktivuje imunitnú odpoveď vo forme zápalu priamo v sliznici, pri ňom uvoľňuje obrovské množstvá zápalových látok (cytokíny). Ich úlohou je bojovať s vírusom chrípky alebo kovidu a tiež usmrcovať aj vlastné slizničné bunky napadnuté vírusom. Tento proces sa označuje v medicíne ako cytokínová búrka. Od jej intenzity bude závisieť, aké silné budú príznaky chrípky alebo kovidu. Najmä pri deťoch a senioroch je táto cytokínová búrka dosť nebezpečná.

Ak dokážeme „skrotiť“ cytokínovú burku v sliznici, príznaky chrípky alebo kovidu budú slabšie.  Priebeh ochorenia bude miernejší, jeho následky menšie a skôr môžeme normálne fungovať.

Cytokínová búrka sa dá výrazne obmedziť produktom HISTALLERG Acute

Slovensko-talianska vývojová spoločnosť PHARCO GRANCREO priniesla na trh v minulom roku jedinečný produkt HISTALLERG Acute. Obsahuje špecifickú a zároveň telu prirodzenú látku palmitoyletanolamid (PEA). Práve PEA má medicínsky dokázaný výrazný tlmiaci účinok na zápalovú reakciu v sliznici dýchacích ciest. Jednoducho povedané, jej prirodzenou vlastnosťou je potláčať cytokínovú búrku v sliznici. Výsledkom je výrazné zmiernenie priebehu chrípky alebo kovidu. Najmä pri silnom kovide má HISTALLERG Acute schopnosť prakticky zabrániť pľúcnej fáze ochorenia, kedy dochádza k zápalu pľúc. To je život ohrozujúci stav (najmä u detí a seniorov). Celkový priebeh chrípky alebo kovidu je miernejší a kratší. A hlavne nehrozí smrteľne nebezpečný zápal pľúc.

HISTALLERG Acute je vo forme kvapiek a je vhodný ako doplnok k akútnej liečbe chrípky alebo kovidu. Pomáha zmierniť príznaky a skrátiť trvanie ochorenia. Vhodný je aj pre deti, aj pri antibiotickej liečbe. Je bežne dostupný v lekárňach alebo ešopoch. Okrem toho obsahuje aj vitamín D3. 

MUCOCURAN bronchi protect – jediný rastlinný produkt s analogickým účinkom bromhexinu pre prirodzené uvoľňovanie slizničného hlienu v prieduškách a s ochranou prieduškovej sliznice pri akútnych aj dlhodobých zápaloch.

Firma PHARCO GRANCREO vyvinula a v tomto roku priniesla na trh aj rastlinný produkt cielený na ochranu priedušiek (lat. bronchi). Je určený pri akútnych (najmä vírusových) zápaloch, ale aj pri dlhodobých (napr. astma, chronická bronchitída, fajčenie) zápaloch. Jeho rastlinné zloženie pôsobí na uvoľnenie hlienov v prieduškách podobne ako veľmi účinný bromhexin, ale bez vedľajších účinkov. Uvoľňovanie hlienov prispieva k lepšiemu dýchaniu a menšej nežiadúcej reakcii sliznice. Tento účinok je ešte posilnený aj eukalyptovým olejom. Kvercetín má protizápalový a čiastočne aj vírus oslabujúci účinok. Celé zloženie dopĺňa palmitoyletanolamid (PEA) s už vyššie spomenutými ochrannými účinkami na sliznicu.

MUCOCURAN bronchi protect je vo forme teplého (nie horúceho) nápoja, bežne dostupný v lekárňach a na ešopoch. V kombinácii s HISTALLERG Acute aktívne zmierňujú a urýchľujú priebeh chrípky alebo kovidu.riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO

MVDr. Peter Blaško

riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO