Stlačením klávesy ESC zatvorte

Ozvala sa sezónna alergia? Začali ste kýchať, slzia vám oči, máte plný nos?

Vyskúšajte HISTALLERG Acute s prírodzeným účinkom na alergiu a histamín.

Pri sezónnych alergiách sa obvykle používajú rôzne lokálne spreje do nosa, kvapky do očí a užívajú sa antihistamínové prípravky. 

Hlavným dôvodom vzniku sezónnej alergie je náhla prítomnosť bylinných a stromových alergénov, ktoré sa objavia počas kvitnutia na jar. Alergická reakcia v našom tele spôsobí, že sa vylúči nadmerné množstvo rôznych zápalových látok, ktorým najviac dominuje práve histamín. 

Histamín vylučujú biele krvinky zvané žírne bunky. Tie potrebujeme utlmiť a na to slúžia práve antihistaminiká. Fungujú, ale majú aj množstvo nežiadúcich účinkov v závislosti od dávky. Treba ich užívať opatrne a navyše potrebujú aspoň 7-10 dní, pokým sa vytvorí v krvi účinná hladina. 

Organizmus si po čase na ne vybuduje aj určitú mieru odolnosti, preto sa ich účinok znižuje. Kombinovať rôzne antihistaminiká sa neodporúča, zvyšovať dávky kvôli nežiadúcim účinkom tiež nie. Tak ako sa možno ešte viac brániť alergiám? A nie iba sezónnym?

Prečo práve HISTTALERG Acute?

Spoločnosť PHARCO priniesla na trhu inovatívny a na prirodzenej báze vyvinutý produkt HISTALLERG Acute vo forme kvapiek. Obsahuje modifikovanú telu prirodzenú látku palmitoyletanolamid (PEA), ktorá má silnú väzbu na spomenuté žírne bunky. Práve tie uvoľňujú v našom tele histamín, keď reagujú na rôzne alergény. PEA sa na tieto bunky a ich receptory prirodzene naviaže. V prenesenom význame uvedené bunky akoby uspí a zakáže im reagovať na alergén. 

Aké sú výhody HISTALLERG Acute?

  1. PEA je telu prirodzená látka, ktorá je súčasťou buniek, avšak v tele je jej málo.
  2. Prirodzený mechanizmus pôsobenia, bez chemických reakcií syntetických antihistaminík
  3. Takmer žiadne obmedzenia v dávkovaní a voľnej kombinovateľnosti aj s inými prípravkami, preto je vhodný aj pre deti
  4. Pomerne rýchly nástup pôsobenia, bez straty účinku a bez závislosti
  5. Pôsobí porovnateľne efektívne aj pri histamínovej intolerancii

HISTALERG Acute sa pohodlne užíva, ráno a večer 25 kvapiek. Môže sa voľne kombinovať aj s inými podobne účinkujúcimi prípravkami. Je dostupný v lekárňach.

riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO

MVDr. Peter Blaško

riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO