Stlačením klávesy ESC zatvorte

Ak vás postihne chrípka, nádcha, hnačka alebo alergia, buďte pripravení a skráťte čas trvania ochorenia.

Všetci to poznáme, choroba vždy príde v najnevhodnejší čas. Keď nás dostihne chrípka, nádcha alebo črevné ťažkosti, želáme si jediné. Byť opäť rýchlo fit! Tá predstava, že sa budeme trápiť najbližších 10 alebo 14 dní, nikoho neteší. Potrebujeme skrátiť dobu trvania akútnej choroby!

Ak dostaneme napr. chrípku alebo nádchu, lekár nám predpíše niečo na teplotu alebo aj antibiotiká. Horšie je to u detí, keď chytia zápal nosových a prínosových dutín, je čas trvania choroby kľúčový. Čím dlhšie choroba trvá, tým je istejšie, že sa v dutinách rozvinie aj pridružený bakteriálny zápal. A doma budeme aj 2 týždne na OČR. Ak dostaneme nádchu alebo alergiu, lekár alebo lekárnik odporučí spreje do nosa alebo spreje a výplachy na hrdlo. Jednoducho niečo, čo nám má uľaviť, ale v zásade neskráti čas trvania ochorenia. My však potrebujeme byť rýchlo fit. Vieme ako na to.

Ak zabránime šíreniu zápalových látok priamo v sliznici, skrátime čas trvania choroby.

Lokálne pôsobiace spreje do nosa alebo výplachy do hrdla pôsobia iba na povrchovú časť slizníc. Ich účinok je krátkodobý, na sliznicu utlmujúci a iba lokálny. Prakticky nijak neovplyvňujú samotný zápalový proces, ktorý je rozbehnutý vo vnútri sliznice dýchacích ciest. Imunitné bunky v sliznici uvoľňujú zápalové látky (cytokíny), ktoré ju poškodzujú. Do poškodenej sliznice ďalej ľahšie prenikajú ďalšie vírusy a baktérie, ktoré zas podporujú imunitné bunky v uvoľňovaní cytokínov a tie prispievajú k ďalšiemu poškodzovaniu sliznice. Takto sa šíri zápal priamo v sliznici ďalej a ďalej. Ide o bludný kruh. Na to, aby sme výrazne zrýchlili náš návrat do normálu (rekonvalescenciu), potrebujeme tento kruh zastaviť. To však lokálne pôsobiace spreje ani výplachy takmer vôbec nedokážu. Je tu však novinka, ktorá tomu vie výrazne pomôcť.

HISTALLERG Acute skracuje dobu trvania akútneho ochorenia.

Inovatívny produkt HISTALLERG Acute pôsobí na sliznicu zvnútra. Obsahuje telu prirodzenú látku, ktorá aktívne pôsobí na imunitné bunky tak, aby nevylučovali nadmerné množstvá vyššie spomenutých zápalových látok (cytokínov), ktoré poškodzujú sliznicu dýchacích ciest alebo čriev. HISTALLERG Acute imunitné bunky akoby uspí. Menším uvoľňovaním spomenutých zápolových cytokínov sa obmedzí zápalová reakcia priamo v sliznici. Výrazne sa obmedzí ďalšie poškodzovanie sliznice a šírenie vírusov a baktérií v nej.  Bludný kruh sa tak prakticky zastaví. Dochádza k skráteniu akútnej fázy zápalového ochorenia a citeľne rýchlejší návrat do normálu (rekonvalescencia).

Skúsenosti s produktom HISTALLERG Acute v praxi u detí

HISTALLERG Acute bol skúšaný u niekoľkých pediatrov na vzorke detí s akútnym zápalom horných dýchacích ciest (bežné nádchy, laryngitídy, alergia). Už po prvých dňoch sa dostavil predpokladaný účinok, došlo k citeľnému zmierneniu akútnych príznakov. Zaujímavé bolo zistenie, že u väčšiny detí nedošlo k rozvinutiu pridruženej (sekundárnej) bakteriálnej infekcie a nebolo nutné nasadzovať napr. lokálne antibiotiká do nosa. Podobný účinok je aj u dospelej populácie, kde tiež výrazne skrátil čas trvania ochorenia.

HISTALLERG Acute je vo forme kvapiek. Je vhodný pre dospelých, aj pre deti od 6 rokov veku. Odporúča sa užívať ho v prvý deň pozorovania príznakov akútneho zápalu dýchacích ciest, prípadne žalúdka alebo čriev, resp. alergie. Dávkovanie je odporúčané na 25 kvapiek ráno a večer.

Je bežne dostupný v lekárňach.

Odporúčame mať doma vždy aspoň 1 kus HISTALLERG Acute v zásobe, lebo nádcha, chrípka, ani žalúdok a hnačka prichádzajú nečakane. Vy ale budete už pripravený.

riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO

MVDr. Peter Blaško

riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO