Ak vás postihne chrípka, nádcha, hnačka alebo alergia, buďte pripravení a skráťte čas trvania ochorenia.

Všetci to poznáme, choroba vždy príde v najnevhodnejší čas. Keď nás dostihne chrípka, nádcha alebo črevné ťažkosti, želáme si jediné. Byť opäť rýchlo fit! Tá predstava, že sa budeme trápiť najbližších 10 alebo 14 dní, nikoho neteší. Potrebujeme skrátiť dobu trvania akútnej choroby!

Ako byť opäť rýchlo fit? To je otázka každého, kto je práve chorý.

Každý chce byť rýchlo fit. Ak dostaneme napr. chrípku alebo nádchu, lekár nám predpíše napr. niečo na teplotu alebo aj antibiotiká. Horšie je to u detí, keď chytia zápal nosových a prínosových dutín, je čas trvania choroby kľúčový. Čím dlhšie choroba trvá, tým je istejšie, že sa v dutinách rozvinie aj pridružený bakteriálny zápal. A doma budeme aj 2 týždne na OČR. Ak dostaneme nádchu alebo alergiu, lekár alebo lekárnik odporučí spreje do nosa alebo spreje a výplachy na hrdlo. Jednoducho niečo, čo nám má skrátiť čas trvania choroby. Potrebujeme byť rýchlo fit.

Ak zabránime šíreniu zápalových látok priamo v sliznici, skrátime čas trvania choroby. Ako na to?

Lokálne pôsobiace spreje do nosa alebo výplachy do hrdla pôsobia iba na vonkajšiu časť slizníc. Ich účinok je krátkodobý, na sliznicu utlmujúci a iba lokálny. Prakticky nijak neovplyvňujú samotný zápalový proces, ktorý je rozbehnutý v sliznici dýchacích ciest. Imunitné bunky v sliznici uvoľňujú zápalové látky (cytokíny), ktoré ju poškodzujú. Do poškodenej sliznice ľahšie prenikajú ďalšie vírusy a baktérie, ktoré zas podporujú imunitné bunky v uvoľňovaní cytokínov a tie prispievajú k ďalšiemu poškodzovaniu sliznice. Takto sa šíri zápal priamo v sliznici ďalej a ďalej. Ide o bludný kruh. Na to, aby sme výrazne zrýchlili náš návrat do normálu (rekonvalescenciu), potrebujeme tento kruh zastaviť. To však lokálne pôsobiace spreje ani výplachy takmer vôbec nedokážu. Je tu však novinka, ktorá tomu vie výrazne pomôcť.

HISTALLERG Acute – bojovník za skrátenie doby trvania ochorenia.

Inovatívny výživový doplnok HISTALLERG Acute pôsobí na sliznicu zvnútra. Obsahuje telu prirodzenú látku, ktorá aktívne pôsobí na imunitné bunky tak, aby nevylučovali nadmerné množstvá zápalových látok (cytokínov). HISTALLERG Acute tieto bunky akoby uspí. Výrazne menším uvoľňovaním týchto cytokínov sa obmedzí nežiadúca imunitná reakcia priamo v sliznici. Výrazne sa obmedzí ďalšie poškodzovanie sliznice a šírenie vírusov a baktérií v nej.  Bludný kruh sa tak spomalí až zastaví. Dochádza k skráteniu akútnej fázy zápalového ochorenia a citeľne rýchlejší návrat do normálu (rekonvalescencia).

Skúsenosti s inovatívnym produktom HISTALLERG Acute v praxi u detí

HISTALLERG Acute bol skúšaný aj u niekoľkých pediatrov na vzorke detí s akútnym zápalom horných dýchacích ciest (bežné nádchy, laryngitídy, alergia). Už po prvých dňoch sa dostavil predpokladaný účinok, došlo k citeľnému zmierneniu akútnych príznakov. Zaujímavé bolo zistenie, že u väčšiny detí nedošlo k rozvinutiu pridruženej (sekundárnej) bakteriálnej infekcie a nebolo nutné nasadzovať napr. lokálne antibiotiká do nosa.

HISTALLERG Acute je vo forme kvapiek. Je vhodný pre dospelých, aj pre deti od 6 rokov veku. Odporúča sa užívať ho v prvý deň pozorovania príznakov akútneho zápalu dýchacích ciest, prípadne žalúdka alebo čriev, resp. alergie.  

Dávkovanie je odporúčané na 25 kvapiek ráno a večer.

Je bežne dostupný v lekárňach.

Odporúčame mať doma vždy aspoň 1 kus v zásobe, lebo nádcha, chrípka, ani žalúdok a hnačka nepočkajú 🙂


MVDr. Peter Blaško

riaditeľ výskumu a vývoja PHARCO GRANCREO

ZĽAVA 5%

Prihláste sa na odber noviniek a my Vám pošleme zľavový kód

Chcem zľavu

ZĽAVA 5%

Prihláste sa na odber noviniek a my Vám pošleme zľavový kód