O svoje kĺby sa starajte aj v čase pandémie

Pandémia má dosah aj na fungovanie špecializovaných ambulancií, ortopédiu nevynímajúc. Ortopédi sú niekedy nedostupní z dôvodu karantény alebo ochorenia, pacienti sa neraz odhlásia z kontroly z rovnakých dôvodov. Ak sa k svojmu ortopédovi nedostanete, neustále dbajte o svoje kĺby a pohybový aparát, najmä keď trpíte artrózou.
CHONDRO-BIOL je moderný a funkčný produkt, ktorý cielene prispieva k výžive a normálnej funkcii chrupavky kĺbov látkou, ktorá je takmer identická s ľudskou.

Výživový doplnok CHONDRO-BIOL, ktorý na Slovensko priniesla spoločnosť PHARCO je prevratnou novinkou vo výžive kĺbovej chrupavky a meniskov. Na trhu je množstvo liekov a produktov s obsahom chondroitínu, avšak takmer všetky obsahujú chondroitín sulfát živočíšneho pôvodu, väčšinou hovädzieho alebo rýb. Tieto produkty sa vyznačujú relatívne nízkou biologickou dostupnosťou živočíšneho chondroitínu a preto je nutné pri nich užívať pomerne vysoké denné dávky, aby sa z nich do krvi dostalo aspoň minimálne účinné množstvo, ktoré pôsobí na ľudskú chrupavku. Vysoké dávky živočíšneho chondroitínu sa však môžu prejaviť, najmä u starších pacientov, žalúdočnými nežiadúci účinkami. Preto sa v praxi môže stávať, že ich ľudia užívajú nepravidelne alebo príliš krátko. To sa môže prejaviť na nedostatočnom očakávanom účinku. Moderný doplnok stravy CHONDRO-BIOL je unikátnou výnimkou medzi produktami s obsahom chondroitínu sulfátu. Obsahuje totiž neživočíšny biologicky fermentovaný chondroitín, ktorý „produkujú“ špeciálne baktérie. Táto moderná vedecká výroba vedie k produkcii chondroitínu s viac ako 90%-nou podobnosťou s chondroitínom, ktorý majú ľudia v kĺboch. Vďaka tomu má až do 65-krát vyššiu biologickú dostupnosť (priestupnosť) v porovnaní s bežným živočíšnym chondroitínom v tradičných produktoch. Tým je zabezpečená aj relatívne vysoká afinita k ľudskej chrupavke a meniskom a teda reálna biologická využiteľnosť. Ďalšou nespornou výhodou neživočíšneho biologicky fermentovaného chondroitínu je, že aj 48 hodín po užití sa v krvi ešte nachádza pomerne dostatočné množstvo, ktoré je biologicky využiteľné pre výživu chrupavky. Preto odporúčaná denná dávka produktu CHONDRO-BIOL je iba 1 tableta každý druhý deň, čo môže prispieť k lepšej znášanlivosti najmä u starších ľudí. CHONDRO-BIOL obsahuje 30 tabliet, čo pri odporúčanom dávkovaní vystačí až do 2 mesiacov a je bežne dostupný v lekárni.

MUDr. Tomáš HorňákČlánok odborne pripravil MUDr. Tomáš Horňák
ortopéd

-5%
24,70